Kalkulator BMI

TIM Catering

Kalkulator BMI wskazuje, czy masz adekwatną masę ciała względem wzrostu.

Osoby dorosłe powinny zmieścić się w przedziale od 18.5 do 24.99. Odchylenia w dół wskazują na niedowagę, z kolei wartości wskaźnika powyżej 25 świadczą o nadwadze. Wobec tego, po uzupełnieniu kalkulatora możesz przekonać się, czy masz odpowiednią wagę albo zdecydować się na zmianę nieprawidłowych nawyków żywieniowych i rozmowę z dietetykiem. Pamiętaj, że kalkulator skupia się głównie na masie ciała, nie uwzględniając masy mięśniowej. To informacja ważna dla sportowców.

Obliczając wskaźnik masy ciała można bardzo szybko zorientować się w tym,
jak postępować: czy na co dzień mamy dobre nawyki, czy też niektóre przyzwyczajenia należy nieco zmodyfikować. Wystarczy w kalkulator online wpisać swoją masę ciała oraz wzrost.

Kalkulator BMI

Body Mass Index określa zależność pomiędzy wzrostem, a masą ciała człowieka. Wskaźnik ten bazuje na założeniu, że masa człowieka wzrasta w sposób proporcjonalny do kwadratu jego wzrostu. Znając swój wzrost w metrach oraz masę ciała wyrażoną w kilogramach wystarczy zastosować równanie matematyczne, opierające się na ilorazie wyżej podanych wartości. Otrzymany wynik należy zinterpretować według tabeli klasyfikacyjnej, wyznaczoną przez Światową Organizację Zdrowia. Interpretacja wyniku okazuje się bardzo pomocna podczas monitorowania BMI u osób dorosłych. Należy jedynie pamiętać o tym, że wskaźnik BMI nie jest miarodajny w niektórych przypadkach. Nie mogą się nim sugerować: dzieci, kobiety w ciąży, sportowcy oraz osoby starsze. W każdym innym przypadku obliczenie wskaźnika BMI jest zasadne, a do tego bardzo proste.
Podczas właściwej interpretacji wskaźnika BMI należy jedynie mieć na uwadze to, że nie bierze on pod uwagę płci, wieku, ogólnej budowy oraz składu ciała. Oznacza to, że nie zawsze ten wynik, który się otrzyma odzwierciedli realny stosunek masy ciała do wzrostu. Warto w takim razie skonsultować wynik z lekarzem albo z ekspertem od żywienia. Natomiast, wskaźnik BMI bardzo dobrze sprawdza się jako sposób na bieżące monitorowanie globalnych zmian, gdy chodzi o zdrowie całej populacji. Kalkulator BMI umożliwia natychmiastowe skontrolowanie stosunku masy ciała do wzrostu w kategoriach takich jak: wygłodzenie, wychudzenie, nadwaga albo otyłość I, II lub III stopnia. Sprawdzając kalkulator BMI już w parę sekund możesz dowiedzieć się tego, co ważne na temat Twojego zdrowia, jak i diety. Jako uzupełnienie warto sprawdzić dodatkowo kalkulator zapotrzebowania energetycznego.

TIM Catering

ZAMÓW DIETĘ IDEALNIE DOPASOWANĄ DO SWOICH POTRZEB!